Lysterfield Melbourne Sprint Series Race # 2 Results 

Splits are available for download here>>>

If you click on the team name you'll get on to the page with team's photos

 

FF category 

 

 placeTeam name  Racers Time CPs#
 1 Dornom Duo  

 DORNOM ELIZABETH

 DORNOM BERNADETTE

 2:23:54 26 38
 2 Helmets On!  

 VITIRITTI KARINA

 GANNON DIMITY

 3:01:43 26 47
 3 Amateurs  

 CHARNAUD SARAH

 WATSON MEGAN

 3:03:55 26 49
 4 MACPAC2  

 KATHRYN PRESTON

 BROOKE SIMPSON

 3:04:34 26 53
 5 Pink Hearts  

 GRYLLS BONNIE

 MAWLEY MEL

 3:28:16 26 3
 6 Squashies  

 DOHERTY TEGAN

 PETER SHERELEE

 4:22:32 25 45
 7 Cathcart    

 CATHCART ARIELLE

 CATHCART JESSICA

 3:23:16 23 48
 8 Chicas Elwood  

 PENG  SZE-FEI

 LINDMARK JACKIE

 4:10:10 22 1

 

 MM category

 

place  Team name   Racers  Time   CPs   #  
1   Hammertime   

 BAKER ANDREW

 JACOBI BRETT   

2:28:28   26  28  
 2 Archie and Jayden  

 HARAMIS ARCHIE

 THRUSH JAYDEN

 2:32:47 26 35
 3 Team mission impossible

 BECKETT ANDREW

 WREN BEN

 2:37:52 26 26
 4 Mountain goats  

 MILLS DANIEL

 CARSON ADAM

 2:39:26 26 25
 5 Macpac   

 GOSLING DUNCAN

 PRESTON ROB

 2:43:59 26 22
 6 Get Real    

 ST HILL SIMON

 RUNTING CHRIS

 2:52:35 26 29
 7 Symmetry Physio  

 DONOVAN MIC

 MCLEOD SHAY

 3:06:26 26 37
 8 Nice Day  

 PEACOCK ANTHONY

 STUART ALISTER

 3:16:22 26 50
 9 Bonebags

 JONES OWEN

 COLEMAN MARCUS

 3:25:36 26 24
 10 Mm   

 DWYER MARK

 PAPPAS MICHAEL

 3:43:43 26 33
 11 Sparky's  

 LOEBERT DARREN

 BROUGHAM JAMES 

 2:59:09 25 36
 12 Waynes World  

 BIGNELL BRENT

 BENTON WAYNE

 3:58:26 25 52
 13 PeakAdventure   

 POLLIZZI ALEX

 KOHLAR JARAD

 2:29:43 24 21
 14 No imagination  

 BELL RIORDAN

 CANT DERRICK 

 2:37:21 24 31`
 15 City n Sea   

 LAZARUS JONATHAN

 MARTINELLI NICK

 3:45:26 24 30
 16 Bromance   

 SLOCOMBE ANDREW

 GRAY DEAN

 2:49:57 23 34
 17 The Stealth Bombers   

 LEENAERTS ALAN

 KARP CLIFF

 3:08:32 20 27
 18 Mecrus all stars   

 CRIDGE WYETT

 VELLA SAM

 4:00:36 18 32
 
  
 

Mixed category 

 
place   Team name  Racers  Time  CPs  #    
 1 Tantrum racing 

LINAKER JEN

LINAKER DALE

 02:32:11 26 9
 2 Tracey & Adrian 

 WRIGHT TRACEY

 INFANTI ADRIAN 

 03:11:33 26 8
 3 Psychinmotion  

 INGLIS PETA

 INGLIS MICHAEL

 04:03:35 26 39
 4 The Dynamic Duo 

 MERRYFULL JULIE

 RICHARDSON ROHAN

 03:40:57 25 42
 5 Krazy Kuddly Krawling  Kangaroos 

 LINDSTROM JESSICA

 ALLEN-CRAIG CAMPBELL

 03:57:56 25 44
 6 Team Dodda 

 DODMAN SHANE

 DODMAN SAMANTHA 

 04:12:11 25 14
 7 Frank 

 HART BRENTON

 CONQUEST ELIZABETH

 03:21:01 24 17
 8 Don't Panic 

 VICKERS LITA

 POSTLE STEVEN

 03:44:50 24 6
 9 Cheap Whine 

 BILLING PETA

 OSBORNE CALVIN

 03:58:13 24 13
 10 Phat 

 STOLP CATHERINE

 TORRENT PHIL

 03:43:12 23 12
 11 Team Goble 

 GOBLE ASTRID

 GOBLE STUART

 03:18:26 22 16
 12 Frogsie Mite 

 REHLINGER PIERRE

 BAS CAROLINE

 03:10:41 19 7
 13 Plopoldopoldo  

 HOPKINS REBECCA

 HOPKINS MATTHEW

 04:35:42 19 43
 
 

MM Family

 

place  Team name  Racers  Time  CPs  #   
 1O'Keeffe 

 O'KEEFFE MICHAEL

 O'KEEFFE EAMON

 3:05:23 26 51
 2Team mckenzie 

 MCKENZIE HARVEY

 MCKENZIE ANDREW

 4:35:41 25 20
 3BratPack 

 RANDALL JAMES

 RANDALL STEVE

4:25:08 18 19

 

 Mixed family 

 

place  Team name  Racers  Time  CPs  #   
 1Meika and Rob 

 DAVIS MEIKA

 DAVIS ROB

 3:20:42 26 5
 2Sporticus 

 LEE OLIVIA

 LEE STEVE

 4:22:24 26 4
 3The Past & The Future 

 STREET KIRRA

 STREET JOSH

 4:26:27 26 18
 4PhoenixStar 

 NADIN ANDREI

 NADIN ECHO

 4:05:06  23 11

 

 

Share
Name:
Email: